Gözler kabine toplantısında… Emekliler bunu bekliyor: Detaylar belli oldu

Her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı’nda verilen emekli ikramiyesi tekrardan gündeme geldi. Bu ay 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gelmeden konuşulmaya başlanan emekli ikramiyesinin düşünülme amacı Cumhuriyetimizin 100. yılı olması. Vatandaşlar tarafından ise en çok merak edilen sorular emekli ikramiyesi ne zaman, ne kadar verilecek oldu. Aynı zamanda emekli vatandaşlar dışında başka kimler emekli ikramiyesi alabilecek?

EMEKLİ İKRAMİYESİ 29 EKİM’DE VERİLECEK Mİ

Bakan Vedat Işıkhan program için salona girişte gazetecilerin emeklilere Ekim ayında bir müjde gelir mi sorusuna, “çalışmalarımız devam ediyor” diye karşılık verdi. Daha sonra bakan program için salona geçti.

EMEKLİ İKRAMİYESİ NE KADAR VERİLECEK

29 Ekim’de 100. yıl Cumhuriyeti için bir seferliğine verilmesi planlanan emekli ikramiyesinin 5 Bin TL olduğuna yönelik söylentiler gündemde. Konuyla ilgili net açıklama yapıldığında haberimize ekleyeceğiz.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Beştepe’de toplanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başkanlığındaki toplantıda emekli maaşlarına ilişkin düzenlemeye son halinin verilmesi bekleniyor

SSK, BAĞKUR VE MEMUR EMEKLİLERİNE ZAM DÜZENLEMESİ NE OLACAK

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ekonomist Muhammet Bayram şu ifadeleri kullandı: “Sayın Cumhurbaşkanı AKP Kongresi’nde her ne kadar emekli memura demiş olsa dahi tüm emeklilere ilişkin kapsamlı bir düzenleme yapılacak. Düzenleme hem SSK hem Bağkur hem de memur emeklilerini kapsıyor. Burada kapsamın geniş düşünülmesi gerekir.

Burada kapsam geniş olacağı için yetiştirilebilirse ara dönemde yetişmezse sene sonunda olacağını öngörüyoruz. Şu anda Kabine toplantısından sonra yapılacak açıklama önemli, beklentimiz en düşük emekli maaşının 7500 TL’den 10 bin TL’ye çıkarılması, daha sonra kapsamlı düzenlemenin yılbaşı itibarıyla yapılmasıdır.

AKP’Lİ DAĞ AÇIKLAMA YAPTI

29 Ekim’de emeklilere verilecek olan 5 bin lira ikramiye hakkında ise AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ şunları ifade etti:

“Bir tarih belirlemek benim yetkim dahilinde değil. Bu konuyla ilgili hangi aşamada olduğunu kesin olarak bilmiyorum. Ancak Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bu meseleyi hızla ele alıp en uygun kararı vermeye çalışıyorlar. İnşallah bu çalışmalar sona erdiğinde sonuçları kamuoyuyla paylaşacaklardır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x