Hafta Kapanırken Gözler Bu Seviyede: Bitcoin Mutlaka Tutmalı!

Bitcoin fiyatı hafta sonu boyunca dalgalardan kaçarak 200 dolar gibi dar bir aralıkta işlem gördü. Teknik analizler, 25.900 doların kritik olduğunu, yoksa fiyatın 24.000 dolara yaklaşacağını gösteriyor.

Bitcoin yatay hareketlerini sürdürürken, analistler yeni dipler görüyor

BTC fiyatı haftanın son gününe 26.000 dolar altında başladı. TradingView’den elde edilen veriler, hafta sonu dalgalanmadan kaçındığını ve 200 dolar gibi dar bir aralıkta işlem gördüğünü gösteriyor. Yön eksikliği, bir önceki ayın hareketlerini anımsatıyor. Bitcoin fiyatı Ağustos ayının kapanışına doğru benzer seyir izlemişti.

Kripto analisti Skew, güncel analizlerinde “Piyasa yapıcıları açısından henüz Haziran HL’sinin veya 25,9 bin doların altına yakın bir mum gövdesi görmedik” diye yazdı. Skew, 25.000 doların altında daha yüksek bir düşük seviyeyi (HL) işaret etti. Bu da BTC fiyatının haftalık kapanış öncesi üzerinde kalması gereken 25.900 dolardı. Analist bu seviyenin özellikle önemli olacağını söylüyor…

25.900 dolar neden kritik?

Skew’ın analizlerine göre:

25.900 dolar önemli çünkü 1 haftalık kapanış bunun altındaysa ve fiyat önümüzdeki hafta başında bu bölgede direnç olarak işlem görürse, bu önceki 1 haftalık direnç olan 24,3 bin dolara doğru daha düşük bir hareket anlamına gelir.

İleriye baktığımızda, bir “düşüş senaryosu” 20.000 doların altındaki seviyeleri yeniden devreye sokacak. Skew, 26.000 doların geri alınmasını ve 4. çeyreğin en düşük seviyesinin devamını içeren yükseliş yönlü bir canlanmanın “daha az muhtemel” olduğunu tahmin ediyor.

Bitcoin karanlıkta kalmaya devam ediyor

Geçtiğimiz haftanın olaylarını özetleyen Material Indicators’ın kurucu ortağı Keith Alan, Bitcoin’in gerçekte ne kadar yükseliş veya düşüş eğilimi gösterdiğine dair kategorik açıklamalar konusunda uyardı.

Artan volatilite, Grayscale’in SEC karşısında kazandığı yasal zaferden güç topluyordu. Ardından SEC’in ilk spot Bitcoin ETF’lerine ilişkin erteleme kararı volatilitenin düşmesine yol açtı. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, 30 Ağustos’un Grayscale zaferi, Bitcoin dahil tüm piyasada pik hareketlere yol açtı.

Ancak Alan, Bitcoin piyasa yapısının esaslı bir revizyondan geçmediğini savunuyor. Analizlerini bir bölümünde şunları yazıyor:

Eylül Ayının ilk gününde, ‘trend dostunuzdur’u unutmuş gibi görünen tüccarlar hopiuma tutunurken ve kendi önyargılarına uyan BS anlatıları üzerinde kavga ederken, Aylık mum volatilitesi devam ediyor.

Gerçek şu ki HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEDİ, çünkü ne bir kırılma ne de bir arıza teknik olarak doğrulanmadı veya geçersiz kılınmadı.

25.900 dolardan sonra?

Mevcut bir teoriyi tekrarlayan Alan, 24.750 doların izlenecek destek bölgesi olduğunu belirtti. Ayrıca, Bitcoin’in başarısız olması durumunda girme riskiyle karşı karşıya olduğunu söyledi. Eşlik eden grafik, Binance’teki BTC/USD emir defterini gösteriyor. Satın alma likiditesi 24.750 dolarlık ilgi bölgesindeki spot fiyatın hemen altında artıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x