Meteoroloji Edirne’den Kars’a Yağış Uyarısı Yaptı, Turizm Cennetinde Cemaat Yağmur Duasına Çıktı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 28 Ekim-3 Kasım hava durumu haritasını paylaştı. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin edilirken Edirne’de tüm yurda sağanak yağış yayılacak. Meteoroloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen ise çarşamba gününe dikkat çekerek “Bahar havasına Çarşamba gününe kadar devam. Çarşamba Perşembe Marmara Ege Akdenizde yağış görünüyor” dedi.

MUĞLA’nın dünyaca ünlü turistik ilçesi Bodrum’da kuraklığa karşı cuma namazı sonrası yağmur duası yapıldı. Kızılhisarlı Mustafa Paşa Camisi’nde yapılan dua, merkezi sistem ile yarımadadaki 91 camide duyuldu.

Dünyanın önemli turizm merkezlerinden Bodrum’da, ilçeyi besleyen Mumcular ve Geyik barajlarında su kaynakları dip seviyeye indi ve bu nedenle 2 baraj da kapatıldı.

Kente ekim ayının son haftası olmasına rağmen yağmur yağmazken, yarımadanın belli bölümlerinde su kesintileri yaşanmaya başladı. Bodrum İlçe Müftülüğü tarafından cuma namazı sonrası, yağmur duası yapıldı.

Bodrum İlçe Müftüsü İbrahim Kapancı tarafından Kızılhisarlı Mustafa Paşa Camisi’nde yapılan dua, merkezi sistem ile yarımadadaki 91 camide duyuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x