Samsung, MWC 2024 Fuarı’nda en yeni ürünleri ve hizmetleriyle Galaxy AI vizyonunu tanıtacak

Mobil Dünya Kongresi 2024’te ziyaretçiler, Galaxy S24 Serisi’ni, genişletilen ürün ekosistemini ve tamamı Galaxy AI ile desteklenen Samsung Connected Health platformunu ilk elden deneyimleyebilecek.

Samsung Electronics, İspanya’nın Barselona şehrinde başlayan Mobil Dünya Kongresi 2024’te Galaxy AI ile sunduğu yeni mobil deneyimleri tanıtacak. Samsung’un standını ziyaret edenler, Galaxy AI yeniliklerini, özellikle yeni mobil yapay zeka çağına öncülük eden Galaxy S24 Serisi’nde ve tüm Galaxy ürünlerinde uygulamalı olarak deneyimleyecek. Galaxy AI ayrıca, akıllı sağlık hizmetleriyle donatılan Galaxy Watch6 Serisi ve ilk kez halka sunulan Galaxy Ring başta olmak üzere, Samsung portföyünde bulunan daha çok ürüne genişletilecek.

Samsung Electronics Mobil Dünya Başkanı ve CEO’su TM Roh, “En yeni Galaxy ürünlerimiz ve inovasyonlarımız, kullanıcılarımızın günlük yaşamını güçlendirmek ve onlara yeni imkanlar sunmak için mobil yapay zekanın gücünü açığa çıkarıyor. Bu yıl MWC’de, Galaxy S24 Serisi’nin de dahil olduğu portföyümüzde Galaxy AI platformumuzu tanıtmanın ve bu cihazların daha akıllı, etkili ve bağlantılı bir gelecek sunma konusunda ne kadar güçlü olduğunu kanıtlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. 

Yeni mobil yapay zeka çağıyla tanışın

Samsung kendi standında, Galaxy S24 Serisi’nin günlük kullanım senaryolarında kurulan iletişimi ve yaratıcılığı geliştiren yapay zeka özelliklerini katılımcılara tanıtacak. Bu özellikler arasında, dil bariyerlerini ortadan kaldıran, telefon görüşmelerinin iki yönlü, gerçek zamanlı çevirilerini yapmak üzere cihaz üzerinde sunulan yapay zeka çözümüyle desteklenen Live Translate gibi özellikler yer alıyor. Google ile Circle to Search, arama yaparken basit bir parmak hareketiyle yeni keşifler yapmanın hızlı ve kolay yolunu sunuyor. Ayrıca, karmaşık metinleri kolay anlaşılır hale getiren ve düzenleyen Not Asistanı’nın yanı sıra, kullanıcılara daha fazla yaratıcı özgürlük sunmak için fotoğraflardaki nesneleri serbestçe yeniden boyutlandırabilen veya yeniden konumlandırabilen Yaratıcı Düzenleme özellikleri de sergilenecek.

Samsung ayrıca ziyaretçilerin Galaxy S24 Serisi’nin güçlü kamera performansını deneyebileceği bir alan da oluşturdu. Loş bir konser salonunu andıran alanda, Galaxy S24 Serisi’nin Nightography özelliklerini göstermek için sahneye yerleştirilen küçük nesnelerin yakın plan çekimleri yapılabiliyor. Bu özellik, Galaxy’nin yapay zeka tabanlı ProVisual Enginedesteği sayesinde düşük ışıklı ortamlarda daha kararlı çekimler yapacak şekilde geliştirildi.

Tanıtılan Galaxy AI özellikleri, Mart sonu itibarıyla Galaxy Z Fold5, Z Flip5 ve Tab S9 serilerinin yanı sıra Galaxy S23 Serisi ve S23 FE de dahil olmak üzere mevcut Galaxy modellerine de sunulacak.

Yapay zeka desteğiyle daha bağlantılı sağlık deneyimleri

Samsung, MWC’de akıllı sağlık serisi ürünlerini de tanıtacak. Yapay zekanın dönüştürücü gücünden faydalanan bu ürünler, kullanıcılara daha fazla cihazda daha kişisel ve sorunsuz sağlık deneyimleri sunuyor. Bu portföyün bir parçası olarak geliştirilen Galaxy Ring, sağlık alanında yeni bir ürün formu olarak tanıtılacak. Galaxy Ring, daha bağlantılı bir hale gelen dijital sağlık platformu Samsung Health aracılığıyla daha akıllı ve sağlıklı yaşamı destekliyor, günlük sağlık takibini kolaylaştırıyor. 

Samsung ayrıca yakında sunacağı akıllı sağlık özelliklerini de sergileyecek. Örneğin, My Vitality Score özelliği, Uyku, Aktivite, Kalp Atış Hızı ve Kalp Atış Hızı Değişkenliği gibi birden fazla faktöre dayalı kişiselleştirilmiş sağlık bilgileri sunacak; Booster Card ise önceden tanımlanmış hedefleri takip ederek ve eyleme geçirilebilir bilgiler sunarak her günü daha sağlıklı hale getirmeye yardımcı olacak. Ziyaretçiler, bu yılın sonlarında halka sunulacak bu özelliklerin sunduğu faydaları, Galaxy S24 ile eşleştirilmiş Galaxy Watch6 Serisi’nde şimdiden görebilecek.

Samsung’un SmartThings ekosisteminden faydalanarak Samsung, evlerin nasıl daha sağlıklı bir yaşam alanına dönüşebileceğini ziyaretçilere gösteriyor SmartThings ile daha iyi bir uyku için bağlantılı ışıkları otomatik olarak kapatıp açabilmek, kontrol etmek veya ilaç almayı hatırlatan uyarılar ayarlamak mümkün oluyor. Ayrıca kullanıcıların egzersizleri takip etmesine, kalp atış hızlarını ve yaktıkları kalorileri gerçek zamanlı olarak ölçmesine, aynı zamanda bağlantılı TV’lerinde fitness videoları izlemesine olanak tanıyor.

Ziyaretçiler Samsung Galaxy Deneyim standını, Fira Barcelona Gran Via’nın 3. Salonunda ziyaret edebilir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x